neljapäev, 28. aprill 2016

neljapäev, 28.04

Sorry, olin eilsele pannud neljapäev nimeks.

No nii. Linda on tublikene - hoiab pesakasti puhtana. Sees pole ühtki junni. Pesakasti pole veel vaadanud. Aga küll ma veel kirjutan.

Tšau!

kolmapäev, 27. aprill 2016

k...o...l...m...a...p...ä...e...v...

Ega`s täna midagi`s muutun`d. :). Ega siis täna midagi ei muutunud. Ikka kolm muna (vähemalt siis oli kui ma vaatasin), aga ega midagi ei või teada (lihtsalt kolmega ei piirdu nende munade arv tavaliselt). Vist ei tohikski nii ruttu kõik munad tulla. Ma lihtsalt sureks rõõmu ära. Ma olen niigi rõõmus. Minu rõõmuleegi "kulupõlengut" kontrollib teadmine, et me peame nad ära andma. See vahel isegi kustutab minu tulekahju.
Andsin neile täna võilillelehti ka. KÄEST SÕID! Üle pika aja niimoodi. Lemps sõi rohkem - Linda pidi hauduma.

Aga... kas keegi pole mõelnud veel mõnele perekonna liikmele lemmiklooma näol?

Igatahes on pakkimised igati oodatud.

teisipäev, 26. aprill 2016

teisi-teisi-teisipäev, kahe-kahe-kahekümnekuues

Täna oli vihmane päev. Kui kooli läksin, siis tibutas õrnalt (ma läksin rattaga, nii et ma ei saanud ka seetõttu väga märjaks) ja kui ma koju tulin, siis lausa sadas.

Aga mis ma ikka endast kirjutan. Ega viirukatest pole ka midagi kirjutada, sest Linda on pesakastis ja ma ei raatsi sinna vaadata.

Ma ei mäleta, kas ma eile seda Teile ütlesin, aga igatahes on pesakastis kaks muna. Ma ise pole seda näinud aga mu ema ja õde nägid.

Natuke olen ma ikka mures. Asi on selles, et siiamaani on mune tulnud ühekaupa (no palju neid ikka on tulnud). Seepärast kibelen sinna uuesti vaatama.

Kui märkan muutusi, siis kindlasti kirjutan.

Bye-bye!

esmaspäev, 25. aprill 2016

kahekümnekolmas päev pesakastiga ehk esmaspäev

Nagu näha võis, ei pidanud ma eile vastu ja kirjutasin blogipostituse.

Igaks juhuks ütlen, et kui küsimusi tekib, siis ikka küsige kommentaarides. Ma püüan vastata ja Te ei pea nii palju internetis surfama ja mul on ka toredam. Kindlasti rääkige minu blogist teistele ka (näiteks nendele, kellel endal on viirpapagoid ja mõtlevad muunadest).

Nüüd. Pesakasti pole veel vaadanud. Oot. Linda istub pesas. Ei vaata igaks juhuks. Äkki hirmutan ära. Seda ma küll ei taha.

Aga eks  ma muudan postitust kui midagi muutub.

Tšauki!

pühapäev, 24. aprill 2016

JIPPIJEE

Tere-tere-terekest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arvake ära, mille  ma tänahommikul pesakastist leidsin!

See oli LINDA! Okei, nali.

SEE OLI MUNA! SAATE ARU, SEE OLI MUNA! PESAKASTIS OLI MUNA. SEAL SEES OLI MUNA. PÄRIS MUNA!

Kuigi oli ainult üks, siis ma arvan, et see on norm. Nagu kana esimene muna on väike, siis viirpapagoi esimene muna on üksi. Mulle tundub, et seda pole foorumites mainitud, aga kui järele mõelda, siis olen tähele pannud, et pesades on vahel paaritu arv mune.

Kindlasti panen muna pilte ka, kui hea hetk tuleb.



 Ei pidanudgi järgmise nädalani ootama :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

reede, 22. aprill 2016

Reede. eedeR :p

Terekest jälle, minu blogijälgijad.

Kuidas seda nüüd öelda.

Täna hommikul lõbutsesid minu linnud kauem kui tavaliselt.Saite aru nii kuidas saite, mina ei oska seda muud moodi seletada.

Algul muretsesin Linda heleda nokapealse pärast. See oli varem pruunikas, aga nüüd muudus peaaegu et valgeks. Jama oli selles, et mitte küpsetel viirukatel on ninaümbrus hele ja need emased munevad tühje mune.


Õnneks leidsin viirpapagoide valmiduse kohta youtube´ist videoid ja see tundub normaalne. Ma vähemalt loodan.

Nüüd on veel kolm päeva õige pesakasti vaatamiseni. Jään seda ootama.

See oli viimane postitus enne "suurt esmaspäeva", mil saan teada munade olemasolu.

Aga... näeme siis järgmisel nädalal.

kolmapäev, 20. aprill 2016

Neljapäev, 21.04

Tervist!

Alustan natsa kaugemalt.

Kas teate neid pilte, mis muutuvad, kui seda liigutada (tavaliselt üles-alla)? Niisiis kui Te neid kriibite "vastukarva" (kui jooned ülalt alla, siis kriibide neid vasakult paremale) tuleb omapärane heli.
 Tehtud?
 Mõelge, et see hääl on nüüd veel kõrgem.

Just sellist häält minu Lindake täna hommikul tegi.

Ega`s inimene on uudishimulik loom ja seda olen minagi. Ega mina ei tea, mida see häälitsus tähendab ja eks ma siis murdsin oma lubadust ja vaatasin pessa.

See osutus mõtetuks, sest seal polnud midagi uudistada. Pesas ainult kümmekond sulge ja ei midagi muud (ma vaatasin siis, kui Lindat sees polnud).

Ma loomulikult lootsin, et see on mingi munemise häälitsus.

Paraku polnud.

Ma ka ei ole mingi võlur, et saaksin munad sinna võluda.

Tuleb oodata.

Jälle nägemiseni :)!